Revize pojištění

Motto: Většinu sjednaných pojištění lze zracionalizovat či zlevnit 

Proč revidovat pojištění?

Protože:

Je naprosto běžné, že chodíme na pravidelné kontroly chrupu, technického stavu vozidla, preventivní prohlídky všeho druhu, revidujeme plynové kotle, seřizujeme před sezónou lyžařské vázání a kde co dalšího – tak proč bychom si měli myslet, že pojištění je neměnné a nepotřebuje revizi a úpravu

I když je v době sjednání smlouva nastavena adekvátně, přesto se v čase mění pojistná hodnota majetku (opotřebením či naopak renovací či inflací), a stejně tak se vyvíjí životní situace daného člověka (dítě, rodič, důchodce, změna zaměstnání, změna rizikové skupiny, změna majetkových poměrů apod.) a tím i rozsah a potřeba pojistné ochrany. Proto je užitečné v čase revidovat a případně upravit pojistnou ochranu, aby byla aktuální a relevantní v kontextu: rozsah pojištěných rizik, limity pojistného plnění a odpovídající cena.

Z mnohaleté praktické zkušenosti tvrdím, že vzhledem ke kolísavé znalostní, dovednostní  a etické  úrovni zprostředkovatelů je drtivá většina pojistných smluv či jejich změn již od počátku neadekvátních vzhledem k potřebám a představám pojištěných.

I v medicíně je běžné, že si pacienti vyžádají „druhý názor“ na danou diagnózu, lékaře či způsob léčby. Jistě dává smysl vyžádat si jej i při tak důležité činnosti jako je řešení pojistné ochrany našeho potenciálu či našeho majetku.

Napsat komentář